Zmiana Czasu . INFO

Zmiana czasu » Informacje

Informacje na temat zmiany czasu

Poniżej znajdziesz różne artykuły, informacje oraz przeróżne ciekawostki na temat zmiany czasu.

Zmiana czasu w Polsce

Zmiana czasu Polska W Polsce zmiana czasu została wprowadzona w czasie okupacji hitlerowskiej. Następnie w latach 1946–1949 i 1957–1964, oraz nieprzerwanie od 1977 roku.
Do 1995 czas letni w Polsce był odwoływany w ostatnią niedzielę września (a wprowadzany w ostatnią niedzielę marca tak jak teraz).
Wcześniej daty zmia
[...]

Zmiana czasu z letniego na zimowy podwyższy pensje

Zmiana czasu podwyższy pensje Zmiana czasu z letniego na zimowy podwyższy pensje, ... ale niestety tylko na godzinę. Oczywiście dotyczy to tylko tych, którzy będą pracować w październikową noc - podczas zmiany czasu.

Co roku mniej więcej pod koniec października w Polsce zmieniamy czas letni na czas zimowy. Realizuje się to popr
[...]

Historia wprowadzenia zmiany czasu

Historia zmiany czasu Każdego roku, w ostatnią niedzielę marca (w nocy z soboty na niedzielę), a także w ostatnią niedzielę października, przestawiamy wskazówki naszych zegarków. W marcu - przesuwając je o godzinę do przodu, natomiast w październiku – cofając je o godzinę do tyłu. W ten sposób, za pierwszym razem wprowad
[...]

Zalety i wady stosowania czasu letniego

Zalety i wady czasu letniego - zmiana czasu Zmiana czasu na czas letni jest podyktowana oszczędnością wynikającą z efektywniejszego wykorzystywania światła słonecznego.
To była główna przyczyna wprowadzenia czasu letniego. Jednakże proces ten jest na tyle skomplikowany, iż nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy zmiana czasu jest bardz
[...]

Wpływ zmiany czasu na organizm człowieka

Zmiana czasu wpływ na organizm człowieka W Polsce zmiana czasu odbywa się dwa razy w roku, pod koniec marca i października.
Za każdym razem jest to przesunięcie czasu o godzinę (na jesieni śpimy o godzinę dłużej, natomiast na wiosnę z łóżek musimy się podnieść szybciej).
Wydawać by się mogło, iż jednogodzinne przesunięcie czasu to nic, jed
[...]

Zmiana czasu - Ciekawostki

Zmiana czasu - ciekawostki Kalendarz żydowski.
W kalendarzu żydowskim rokiem przestępnym jest rok, który ma dodatkowy, trzynasty miesiąc, dodawany co 3 (czasami co 2) lata w celu zrównania cyklu słonecznego z księżycowym.

Kalendarz juliański.
Niedokładność kalendarza juliańskiego spowodowała, że w IV w. przesilenie zimowe pr
[...]

Zmiana czasu na wesoło - dowcipy o zmianie czasu

Zmiana czasu - dowcipy, kawały, żarty Na temat zmiany czasu powstało również kilka dowcipów. Kilka z nich prezentujemy poniżej.

Putin zwołał Wielką Dumę Narodową i powiada:
- Tak dalej, k***a, nie może być! Musimy zrobić porządek z tymi strefami czasowymi!
- Dzwonię rano do Pekinu złożyć życzenia urodzinowe a on mi mówi że to było wczo
[...]

Który czas jest podstawowy? Czas letni czy czas zimowy?

Czas letni, Czas zimowy, Czas podstawowy W Polsce (jak również i wielu innych państwach na świecie), stosuje się zmianę czasu. Zmianę czasu realizuje się poprzez przesunięcie czasu - raz w przód, raz w tył - przeważnie o godzinę. W Polsce realizuje się to, w ostatnią niedzielę marca (zmiana czasu z zimowego na letni), a także w ostatnią ni
[...]

Kiedy wymyślono zmianę czasu?

Benjamin Franklin, William Willett, Zmiana czasu Pierwszym człowiekiem, który zaproponował pozorne przedłużenie dnia przez wprowadzenie czasu letniego był amerykański polityk – jeden z „Ojców założycieli” Stanów Zjednoczonych (także wynalazca piorunochronu) – Benjamin Franklin.
Jednakże dopiero William Willett około roku 1907, podjął pierwszą prób
[...]

Czas letni na świecie

Czas letni na świecie: Europa, Ameryka, Afryka, Azja, Australia Czas letni, to czas przejściowy, wprowadzany przez dany kraj na pewien okres. Czas letni zazwyczaj różni się o godzinę od standardowego czasu geograficznego. Pomysł na wprowadzenie „czasu letniego” jest ściśle związany ze zmianą czasu. Czasem podstawowym jest czas zimowy.

Wprowadzenie czasu letnieg
[...]

Poezja o zmianie czasu: wiersze, wierszyki i limeryki

Poezja o zmianie czasu: wiersze, wierszyki, limeryki Poniżej prezentuję wiersze, wierszyki i limeryki na temat zmiany czasu.
Temat dobry jak każdy inny do tworzenia poezji.
Poezja zebrana z różnych miejsc w sieci, oraz nadesłana przez użytkowników serwisu.


Gdy za oknem dni są krótsze,
Ludzie chodzą już we futrze,
Rybak marznie na swym kutrze,
Chłopc
[...]

Zmiana czasu - czyli w którą stronę przestawiamy zegarki

Zmiana czasu – w którą stronę przestawiamy zegarki? Dwa razy w roku zmiana czasu - za każdym razem ten sam cyrk.
Jak wszyscy wiedzą, dwa razy w roku zmieniamy czas z zimowego na letni i z letniego na zimowy. Ten fakt ogólnie nazywamy zmianą czasu. Zmianę czasu realizujemy w marcu i październiku (za każdym razem w ostatnią niedzielę - w nocy z soboty
[...]

Awaria budzika iPhone w Nowy Rok 2011

iPhone Twój budzik w Nowy Rok 2011 nie dzwoni? Nie dzwoni również w inne dni? 1,2,3,4 stycznia 2011? Zdziwiony? Jeżeli masz zwykły budzik to sprawdź baterię!
Ale jeżeli posiadasz wypasionego iPhone’a firmy Apple, to możesz spać spokojnie ;-) I to dosłownie.

1 stycznia 2011, w Nowy Rok, użytkownicy telefon
[...]


Zmiana Czasu.INFO © LocaHost Informacje Regulamin Kontakt