Zmiana Czasu . INFO

Zmiana czasu » Informacje » Wpływ zmiany czasu na organizm człowieka

Wpływ zmiany czasu na organizm człowieka

Zmiana czasu wpływ na organizm człowieka

W Polsce zmiana czasu odbywa się dwa razy w roku, pod koniec marca i października.
Za każdym razem jest to przesunięcie czasu o godzinę (na jesieni śpimy o godzinę dłużej, natomiast na wiosnę z łóżek musimy się podnieść szybciej).
Wydawać by się mogło, iż jednogodzinne przesunięcie czasu to nic, jednakże zmiana czasu nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie.


Jest to spowodowane tym, iż człowiek jest przystosowany do cyklicznego, ale nie nagłego przestawienia się do nowych warunków.
Dlatego za każdym razem musi upłynąć kilka dni zanim człowiek całkowicie przyzwyczai się do nowego czasu.

Ludzie często podróżujący - fundują sobie zmianę czasu częściej niż reszta społeczeństwa. Wystarczy przenieść się w inną strefę czasową, np. z Warszawy do Londynu, gdzie różnica czasów wynosi kilka godzin.

Częste zmiany czasu, czy też klimatu, mogą przyczyniać się do tymczasowych dolegliwości fizycznych, które oczywiście można przezwyciężyć - chociażby zwykłym snem.
Ten sposób stosuje wiele ludzi, czy to podróżujących, czy to doświadczających lokalną zmianę czasu. Jest to zwykły, aczkolwiek bardzo praktyczny sposób na zwalczenie dolegliwości związanych ze zmianą czasu.

Zatem jak zwalczyć te chwilowe dolegliwości? Czasami wystarczy krótka drzemka, dla zregenerowania sił organizmu. Z biegiem czasu (dla lokalnej zmiany czasu, gdzie przesunięcie wynosi jedną godzinę), nasz organizm potrzebuje zaledwie 3-4 dni na przystosowanie się. Po tym czasie nasz zegar biologiczny ustabilizuje się.


Artykuły powiązane: zegar biologiczny, zegar biologiczny człowieka, przesuniecie czasu, dolegliwosci podczas zmiany czasu, organizm czlowieka podczas zmiany czasu


Zmiana Czasu.INFO © LocaHost Informacje Regulamin Kontakt