Zmiana Czasu . INFO

Zmiana czasu » Informacje » Awaria budzika iPhone w Nowy Rok 2011

Awaria budzika iPhone w Nowy Rok 2011

iPhone

Twój budzik w Nowy Rok 2011 nie dzwoni? Nie dzwoni również w inne dni? 1,2,3,4 stycznia 2011? Zdziwiony? Jeżeli masz zwykły budzik to sprawdź baterię!
Ale jeżeli posiadasz wypasionego iPhone’a firmy Apple, to możesz spać spokojnie ;-) I to dosłownie.


1 stycznia 2011, w Nowy Rok, użytkownicy telefonu iPhone nie usłyszeli dzwonka swojego budzika. Błąd w iOS sprawił, iż użytkownicy telefonu mogli pospać sobie dłużej. Za błąd odpowiedzialna jest firma Apple. Okazało się, iż funkcja budzika posiada błąd programistyczny. Awaria programu budzika, początkowo miała zostać naprawiona w poniedziałek, jednakże zanim naprawiono problem całkowicie, minęło kilka dni. Apple pracuje nad kolejną łatką dla swojego (niestety zawodnego) systemu.

Wpadka Apple nie dotknęła jednak wszystkich użytkowników iPhone’a. Odczuli ją tylko Ci, którzy jako budzik wybrali opcję „jednorazowy alarm”. W pozostałych przypadkach, czyli w przypadku ustawienia budzika w funkcji „alarm cykliczny”, budzik zadziałał prawidłowo.
Błąd nie występował też w niektórych aplikacjach z rodziny App Store, takich jak np.: Alarm Tunes, Theme Clock Alarm, Clock Pro Free oraz Nightstand Central Free. Większość użytkowników iPhone'a korzysta jednak z domyślnej funkcji budzika.

Apple potwierdziło, że wada w funkcji budzika iPhone jest winą po stronie Apple i że jest to wada oprogramowania. Programiści Apple zapewnili też, że 3 stycznia - czyli w pierwszy dzień roboczy w nowym roku 2011 wszystko powinno wrócić do normy.
Jednakże, jak dowiedzieliśmy się z newsów, dnia 3 stycznia 2011, oraz 4 stycznia 2011 budzik w iPhone jeszcze nie działał prawidłowo.

Przypomnijmy, iż budzik w iPhone ma spore problemy od samego początku. Generalnie problem zawsze pojawia się w krytyczne daty - o ile nowy rok można nazwać datą krytyczną.
Ostatni problem z budzikiem iPhone miał nie tak dawno temu. Było to podczas zmiany czasu z letniego na zimowy (w październiku). iPhone zmienił czas na zimowy, jednak budzik dzwonił z godzinnym przesunięciem.


Artykuły powiązane: iPhone, budzik iPhone, Nowy Rok 2011, awaria iPhone, awaria budzika iPhone


Zmiana Czasu.INFO © LocaHost Informacje Regulamin Kontakt